DRAŽICE CUP 2017

Na „Apríla“ – prvního dubna 2017 začala jarní sezóna v akrobatickém rokenrolu mezinárodní soutěží DRAŽICE CUP 2017. Tanečníci z České republiky, Polska, Slovenska i Maďarska předváděli své výkony již tradičně ve sportovní hale v Benátkách nad Jizerou. Diváky i porotu zaujal zodpovědný přístup k soutěžení  i radost z tance v dětských a žákovských kategoriích. Zde byla velká konkurence, což je dobrá zpráva pro budoucnost tohoto tanečního sportu. V párovém rokenrolu nastoupilo 16 závodních párů a v žákovské kategorii dokonce 23 párů. V malých dětských formacích se představilo na parketu před porotou 7 týmů malých tanečnic.  Dále soutěžili i zkušenější tanečníci a to v kategoriích „Junioři“, „C“, „B“, i v královské kategorii „A“. Z formací diváci viděli vystoupení dívčích formací junior i senior, i malých dívčích formací junior. Vrcholem večerního finále byla soutěž právě kategorie „A“, kde jsme letos prvně na české půdě mohli vidět soutěžit taneční pár Marek Divoký a Lenka Richtrová, kteří se pilně připravují na svou účast na letošních Světových hrách, kde budou reprezentovat Českou republiku v akrobatickém rokenrolu. Na DražiceCUPu zaslouženě zvítězili krásnou taneční sestavou i kvalitně provedenou dynamickou sestavou akrobatickou. Druhé místo získal slovenský pár Filip Kočiš a Andrea Hrušková, třetí místo český pár Vilibald Prokop jun. a Lucie Mašková. Organizačně soutěž zajistil oddíl KOLB Dance VSK FTVS Praha.