DVOJÍ FINÁLOVÁ ÚČAST NA MISTROVSTVÍ SVĚTA DÍVČÍCH FORMACÍ SENIOR

V sobotu 23.9. 2017 se konalo v Budapešti Mistrovství světa dívčích formací senior a Světový pohár žáků, juniorů a kategorie B. Do bojů o titul nominoval Český svaz akrobatického rock and rollu tři nejlepší formace ČR proti dalším 21 formacím z 11 zemí. Nejlépe z Čechů se na skvělém 5. místě umístila formace Angels. Hned další finálové 6. místo vybojovala formace Louis XIV. Třetí česká formace Czech Ladies se po chybě zastavila v semifinále a obsadila 9. příčku. Titul mistrů světa vyhrála ruská formace Charm.
V Maďarsku se skvěle předvedl i párový rock and roll. V kategorii B se již může partnerka vyhazovat do výšky a různě obtáčet kolem osy partnera, ale nesmí ještě skákat salta. Česká dvojice Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová v těžké konkurenci ruských, maďarských a dalších špičkových párů vytančila skvělé 9. místo. Zvítězil ruský pár MELNIK Vladislav a SHURILOVA Daria.
V juniorské kategorii do 17ti let se nejvíce dařilo páru Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří se z celkového počtu 54 párů probojovali na 10. semifinálové místo. Zlato získal maďarský pár CZANIK László - DOBAY Dóra.
V žácích se do osmifinále prosadil pouze Daniel Menšík a Nela Šedová, kteří nakonec získali 40. místo ze 79 žákovských párů. Jasným vítězem se stal MANZHOS Maksym a SHAMRAI Oleksandra z Ukrajiny.
Celkem se v Budapešti prezentovalo 60 českých sportovců se svými terenéry, kteří si zaslouží velký dík za skvělou reprezentaci našeho sportu v zahraničí.