JARNÍ CENA TŠ TWIST ŘÍČANY 2019

V sobotu 27. dubna 2019 čekal na diváky ve sportovní hale v Říčanech již 17. ročník mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu Jarní cena TŠ Twist Říčany. Letos za účasti tanečníků akrobatického rock and rollu z pěti zemí: České republiky, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska.

Program celé soutěže byl atraktivní a současně opravdu náročný. Soutěžilo se v 11 kategoriích. V párovém rokenrolu se představili tanečníci a tanečnice v kategorii děti, žáci, junioři i v jedné z dospělých kategorií, kategorii B. Malé dívčí formace měly na programu soutěž v kategorii děti/MDFD, junior/MDFJ i senior/MDFS. Představily se i dvě párové formace v juniorské kategorii JF. Soutěžit přijely i velké dívčí formace a to opět v kategorii děti/DFD, junior/DFJ i senior/DFS. Výkony ve většině kategorií na této soutěži byly generálkou na blížící se mistrovství České republiky.

Velká pozornost byla soustředěna na kategorii velkých juniorských i seniorských formací. Výkony všech startujících formací byly příslibem, že přípravu na podzimní MISTROVSTVÍ SVĚTA FORMACÍ, které se uskuteční 5. října 2019 v České republice ve sportovní hale Královka, berou všichni sportovci i trenéři jako závazek pro české diváky. A budou chtít konkurovat těm nejlepším týmům z celého světa a pokusí se protančit na příčky nejvyšší a získat pro Českou republiku některou z medailí.

Organizačně soutěž zajistil oddíl TŠ Twist Říčany. Soutěž byla organizačně skvěle zvládnutá. Časový harmonogram byl dodržen. Soutěž TŠ Twist Říčany pořádala za finanční podpory města Říčany. Za podporu organizátoři, sportovci i diváci děkují.