Mistrovství České republiky kategorie „B“ a Black Cup 2016

Začátkem května se Praha stala dějištěm další z rokenrolových soutěží jarní sezóny. V sobotu 7.května 2016 přivítala diváky i příznivce akrobatického rokenrolu v nové sportovní hale na Chodově, kde proběhla mezinárodní soutěž Black Cup 2016.

I na této soutěži se bojovalo o republikový titul a to v párovém rokenrolu v kategorii „B“. Svými výkony v taneční i akrobatické sestavě rozhodčí přesvědčil a titul Mistr České republiky pro rok 2016 získal taneční pár Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová z oddílu TJ Sokol Kampa Praha.

Motivací pro nejlepší výkon byly tanečníkům i originální ceny soutěže, skleněné poháry a medaile ze sklárny, kde vznikají i známé ceny Thalie.

Celkově se na této soutěži tančilo ve všech šesti kategoriích párového rokenrolu. Uprostřed jarní soutěžní sezóny, která je přípravou a bojem o nominace na mistrovství světa či Evropy, své výkony předvedly kategorie Děti, Žáci, Junioři, i tanečníci kategorie C, B i A. I formace na této soutěži měly otevřených 5 kategorií (MDFD, MDFJ, MDFS, DFJ, DFS) a svou formu prověřily mladé tanečnice i dospělé zkušené rokenrolistky. Pro tyto soutěžní týmy to byla generálka na nadcházející soutěž, kde se budou právě jim udělovat republikové tituly - Mistrovstvím republiky formací.

Soutěž byla po celý den přenášena televizí Playo. Pro všechny byly před halou připraveny chutné speciality z grilu i stánky se sportovním oblečením a doplňky pro taneční sport. Nejmenší děti si mohly vyzkoušet zajímavé hry u stánku DDM Prahy 9.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RnR Alpha.

Mistři České republiky Jakub Chvátal a Kateřina Rohanová v akrobatické sestavě.