Mistrovství ČR formací – Praha, Jinonice

Sobota 14. května 2016 patřila jen a jen rokenrolovým formacím. Ve sportovní hale Lužiny se konalo Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací.

V titulární soutěži se o titul „Mistr České republiky pro rok 2016“ bojovalo v kategoriích Dívčí formace junior (DFJ), Dívčí formace senior (DFS) a Párová formace junior(JF). V ostatních kategoriích proběhla soutěž pohárová.

37 soutěžních týmů různého věku se již od rána pečlivě připravovalo, tanečníci a tanečnice se rozcvičovali a během prostorových zkoušek ladili poslední detaily své sestavy před zkušenou porotou. Protože se v tomto roce na podzim koná právě v České republice Mistrovství světa formací DFJ, šlo především v této kategorii opravdu o hodně. Nejen o titul z národní soutěže, ale i další možnost změřit své síly se soupeřkami a ověřit si svou formu před podzimními boji o titul v tomto sportu nejvyšší - titul Mistrů světa.

Na parketě se projevilo odhodlání, radost z pohybu i chuť zvítězit a tak to porota měla opravdu těžké. V silné konkurenci získala titul Mistr ČR v kategorii DFJ formace Mystique z oddílu TASK Silueta Praha. Přáním všech tanečnic v této kategorii je následovat své starší klubové kolegyně, formaci Angels, která v minulém roce získala za své výkony v kategorii DFS oba mistrovské tituly a jsou Mistry světa i Mistry Evropy. Bylo by hezké právě v roce, kdy se mistrovství světa pořádá v České republice, aby titul získal některý z českých týmů.

V kategorii DFS předvedlo nejlepší výkon v kostýmech sladěných do národních barev 16 tanečnic z formace Falcon girls z oddílu Sokol Pražský a zaslouženě získalo titul Mistr ČR v kategorii DFS.

V kategorii JF si titul Mistr ČR vybojovala formace CZECH ONE z oddílu TŠ Twist Říčany.

Organizačně soutěž zajistil oddíl RRC Domino TJ Sokol Jinonice.