MISTROVSTVÍ EVROPY 2018, MOSKVA: ŽÁCI, JUNIOŘI, KATEGORIE A

Marka Divokého a Lenku Richtrovou dělil jediný bod od finále Mistrovství Evropy kategorie A. V sobotu 19.5.2018 se v Moskvě konalo Mistrovství Evropy kategorie žáci, junioři a mistrovské kategorie A, kterého se zúčastnilo 80 nejlepších párů z 15 zemí Evropy.

V nejvyšší kategorii A se Marek Divoký - Lenka Richtrová lehce protančili z průběžného 6. místa až do semifinále soutěže, kde pár zařadil i dvojné salto. Bohužel po velmi čistě zajeté akrobatické sestavě Marek s Lenkou tanečně zaváhali v samém konci celé sestavy a možná právě díky této chybě se o jediný bod neprobojovali do finále ME a skončili na nepopulárním ač velmi kvalitním 8. místě. Další česká dvojice Jiří Jakubec a Marie Dvořáková se velmi dobrým výkonem také dostali do semifinálového klání mezi 13 nejlepších párů Evropy a nakonec získali 12. příčku. Další velmi kvalitní výkon předvedl Petr Slabý a Tea Parkanová, kteří obsadili 18. místo. Na 26. místo dosáhli nováčci v této nejvyšší kategorii A Martin Pikálek a Tereza Lukešová, kteří ještě vloni soutěžili v kategorii B.
Mistrem Evropy se stal ruský pár Alexey KONDRASHIN a Darina KOZLOVA, který do své bezchybně zvládnuté akrobatické sestavy zařadil neskutečně obtížné akrobatické prvky.

V kategorii junior se nejlepší česká dvojice Martin Lédl a Kateřina Vrabcová probojovala do čtvrtfinále, kde tito tanečníci skončili na skvělém 18. místě. Ostatní dvě juniorské dvojice nedokázaly přesvědčit porotu o dalším postupu a tak Martin Hátle a Veronika Poláková obsadili 27. místo a Matěj Lukeš a Veronika Šemberová 30. místo.
Juniorským mistrem Evropy se opět stal neporazitelný ruský pár Sergey SVIRIN a Angelina MUSHTO.

V žákovské kategorii jsme měli také tři české zástupce. Nejlépe závod zvládl Jan Schlögl a Zuzana Karbanová , kteří získali nádherné 20. místo. Velkým překvapením bylo umístění našich benjamínků Filipa Borla a Rozálie Kvapilové, pro které to byl vůbec první mezinárodní start a hned se dokázali protančit na čtvrtfinálové 24. místo! Na 26. místě skončila dvojice Filip Šandera a Gabriela Kloudová.
Zlato získala ukrajinská dvojice Oleksandr TSVIETKOV a Kira GROKHOVA.

Celému reprezentačnímu týmu děkujeme za nasazení a kvalitní výkony.