MISTROVSTVÍ EVROPY DFJ 2017 V PRAZE

Titul mistryň Evropy kategorie DFJ pro rok 2017 již zná své držitelky. Celou sobotu 7. října se o něj bojovalo v Praze ve sportovní hale Královka. Organizátorem akce byl taneční a sportovní klub Silueta ve spolupráci s Českým svazem akrobatického Rock and Rollu. Za finanční podporu takto významné velké akce děkujeme hlavnímu městu Praze i městské části Praha 7.

Pod přísným dozorem zástupce světové sportovní federace pana Petera Herrmanna z Německa se střetlo 18 formací z 8 zemí a porota to měla opravdu hodně těžké. Akrobatický rokenrol se stále výkonnostně posouvá a předvádí špičkovou dynamiku, synchronizaci i choreografii.
1. místo formace Beauties (Rusko)
2. místo formace Little Lady (Rusko)
3. místo formace NITTY GRITTY (Rusko)

Všechny čtyři české formace se probojovaly mezi 10 nejlepších, dvě z nich dokonce hájily české barvy ve finále soutěže.
Formace Queen (Česká republika) obsadila krásné 5. místo. A v těsném závěsu za ní skončila formace Madonna (ČR) - 6. místo. Na osmém místě se umístila formace Mystique (ČR) a na místě devátém formace Fresh (ČR). Všem tanečnicím děkujeme za vzornou reprezentaci na Mistrovství Evropy.