MISTROVSTVÍ SVĚTA -ČESKÁ REPREZENTACE NEZKLAMALA!

V sobotu 2.12.2017 se konala nejdůležitější soutěž akrobatického rokenrolu tohoto roku - Mistrovství světa kategorie A. Ve francouzském Lyonu se sešla světová špička tanečníků nejvyšší kategorie A, na kterou probíhala tvrdá nomice na české úrovni. Jen díky umístění jednoho českého páru v top ten světového žebříčku mohl svaz na Mistrovství světa nominovat hned čtyři naše páry!
V Lyonu se Marek Divoký s Lenkou Richtrovou ihned probojovali z 8. místa do čtvrtfinále, ale to naše spanilá jízda neskončila! Přes opravné kolo se protančily zbylé tři české páry! V dalším kole bohužel Marek s Lenkou nepředvedli už tak dobrou akrobacii a propadli se na konečné 16. místo. Jirka Jakubec s Marií Dvořákovou se zapsali na 18. příčku. Další z Čechů Vilibald Prokop s Lucií Maškovou obsadili 22. místo a Petr Slabý s Teou Parkanovou 23. místo.
Mistrem světa se stal ruský pár CHISTIKOV Konstantin - OSNOVINA Ksenia.
V Lyonu se souběžně konal i Světový pohár žáků a juniorů. Nejlépe se z mládežnických párů umístil Václav Bašta a Eliška Volfová, kteří vybojovali v juniorech 10. místo!

Velké díky za vzornou reprezentaci a nasazení !