MISTROVSTVÍ SVĚTA ŽÁKŮ, JUNIORŮ A DÍVČÍCH FORMACÍ SENIOR

V sobotu 15.9.2018 se ve švýcarském Shaffhausenu konalo Mistrovství světa žáků a juniorů v akrobatickém rock and rollu. A o titul mistryň světa bojovalo i 19 nejlepších velkých dívčích formací senior. Po náročných nominacích se sešlo z celého světa 80 nejlepších párů kategorie žáků a juniorů.

Na mistrovství světa se v kategorii žáci letos nejlépe umístila česká dvojice Jan SCHLÖGL a Zuzana KARBANOVÁ, která po prvním kole byla průběžně na 12. pozici. Nakonec obsadila krásné 18. místo. Taneční pár Vojtěch ŠIMEK a Anna BLÁHOVÁ se bohužel o příčku neprobojoval do čtvrtfinále a tak se musel smířit s 25. místem. 31. místo obsadil další český taneční pár Filip ŠANDERA a Gabriela KLOUDOVÁ. Mistrem světa pro rok 2018 v kategorii žáci se stal ukrajinský pár Oleksandr TSVIETKOV a Kira GROKHOVA.
V kategorii junioři se také jednomu českému páru podařilo probojovat do čtvrtfinále. Matěj LUKEŠ Matěj a Veronika ŠEMBEROVÁ vybojovali 23. místo. Pouhé 2 desetiny bodu rozhodly o 25. místě dalšího českého páru Richard ZADÁK a Valérie HORSKÁ. Třetí reprezentační pár Martin LÉDL a Kateřina VRABCOVÁ obsadil 30. místo. Titul s obrovským bodovým náskokem vyhrál ruský několikanásobný mistr světa a Evropy  taneční pár Sergey SVIRIN a Angelina MUSHTO.
V kategorii DFS prožívala obrovské zklamání jediná česká dívčí formace Falcon girls. Po prvním kole byla průběžně na 11. místě. Nakonec se této formaci nepodařilo udržet ani semifinále a získala 13. místo. Titul obhájila maďarská dívčí formace The Szupergirls.
Děkujeme za nasazení všem reprezentačním trenérům i závodníkům.