Úspěch: dvě české dívčí formace se probojovaly až do finále Mistrovství Evropy DFS

V sobotu 26. května 2018 se v Chorvatsku konalo Mistrovství Evropy dívčích formací senior. Slavonski Brod byl dějištěm takové vrcholné soutěže poprvé, ale pořadatel vše organizačně zvládl a tak se reprezentační týmy mohly komfortně ubytovat a celkově se velmi dobře připravit na samotný hladký průběh závodu.
Celkem bojovalo o titul devatenáct týmů z osmi zemí Evropy.
Všechny tři formace z České republiky se dle předpokladů probojovaly do semifinále. Tam bohužel dívky z formace „Czech Ladies“ svůj boj skončily a domů si odvezly 12. místo. Nejlepší české umístění si vytančila formace „Louis XIV“, která byla po prvním kole dokonce na průběžném 3. místě, ale ve finále získala konečnou 4. příčku. Ve večerním finále se předvedla také další česká formace „Falcon girl“, která nakonec o příčku porazila chorvatskou skupinu a obsadila 6. místo.
Prvenství získala maďarská dívčí formace „The Szupergirls“.
Děkujeme za úspěšnou reprezentaci a gratulujeme ke skvělým výsledkům.