Krátké zprávy

Reportáže Pozvánky Rozhovory Média Krátké zprávy Životospráva
Winterthur 2013

V sobotu 9. 11. 2013 proběhla ve Winterthuru poslední z pouhých tří letošních řádných soutěží kategorie A. Tou čtvrtou byly World Dance Sport Games na Taiwanu, kde mohlo tancovat pouze 24 párů vybraných podle zvláštního klíče.

Rokenrolové mistrovství světa bylo spojeno s World Masters boogie-woogie a místní klub DAMO je uspořádal v Eulachhallen, což jsou dvě stavebně spojené haly na okraji sportovního areálu v západní části města.

Přestože zde na třech montovaných tribunách bylo více místa, než v divadle, kde se soutěžilo v uplynulých letech, byly všechny vstupenky už několik dnů předem vyprodány.

26. Února 2014

Dějištěm posledního Světového poháru v akrobatickém rock and rollu roku 2013 byla
Ljubljana - Slovinsko.

V kategorii žáků obsadil 11. místo pár Martin Růžička - Nelly Pacourková.
Do čtvrtfinále se probojoval a na 18.místě skončil pár Lukáš Sláma - Anna Fořtová.

V hodnocení TOP TEN WRRC roku 2013 se za ČR v kategorii Žáci umístily 2 páry.
Na 8. místě pár Martin Růžička - Nelly Pacourková a na 10. místě pár Roman Laufka - Veronika Kordíková.

Kompletní výsledky ze světového poháru naleznete na stránkách WRRC.

Změny v soutěžních pravidlech WRRC

WRRC odsouhlasila změny v soutěžních pravidlech akrobatického rock and rollu.
Změny se týkají především délek sestav kategorií dívčích formací, kategorie B i kategorie A

Kompletní změny v pravidlech WRRC (PDF 32kB)

Český svaz akrobatického rock an rollu na základě rozhodnutí VV, vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici "Fundraising". Zájemci se mohou přihlásit do 30. 11. 2013 na e-mailovou adresu m.kocova@kockasro.cz, kde můžete obdržet i více informací.

V nové sportovní hale v Říčanech se uskutečnila další z nominačních soutěží ČSAR.
Za výborné organizace byly k vidění skvělé taneční výkony tentokrát v deseti soutěžních kategoriích.

1. Března 2014

V sobotu se v Moskvě uskutečnil poslední letošní World Masters kategorie A. Velikým překvapením a úspěchem bylo 3. místo Lukáše Fürsta a Alžběty Slámové, kteří se po roční přestávce vrátili na světový rock and rollový parket. Do prvního KO kola se probojovali i Marek Divoký s Lenkou Richtrovou a Michael Škoda s Jitkou Šemberovou. Zvítězil domácí pár Ivan Youdin s Olgou Sbitnevou před polským párem Jackem Tarczylo s Annou Miadzielec.
Gratulujeme

Ruský Petrohrad byl letošním hostitelem juniorských MS.

České dívčí formace obsadily medailové 2.místo - Mystique a 5.místo - Madonna.
Nejúspěšnějšími českými páry byly v kategorii Žáci - Roman Laufka - Veronika Kordíková, 15. místo a Lukáš Sláma - Anna Fořtová, 17.místo.

V kategorii junioři obsadil 30.místo pár Jakub Chvátal - Kateřina Rohanová.

Všem reprezentantům gratulujeme.

Již za týden, přesněji 12.10.2013 se v české metropoli uskuteční nejvýznamnější soutěž v akrobatickém rokenrolu, která kdy byla na území České republiky uspořádána. V průhonické sportovní hale se bude konat MISTROVSTVÍ SVĚTA v akrobatickém rokenrolu kat. Dívčí formace Senior, Párové formace a kat. Formace Boogie Woogie. Česká republika bude mít ve všech kategoriích své zástupce.

Nejzajímavější budou dívčí formace, neboť zde budeme obhajovat titul Mistrů světa zásluhou formace Falcon Girls. Ani další 4 formace však nejsou bez šancí na medaile, třeba i tu nejvyšší.

V kategorii párových formací nás bude zastupovat jediná formace, která byla složena právě na tuto soutěž z tanečních párů oddílu TASK Silueta Praha.

Poslední kategorií jsou formace Boogie Woogie, kde má Česká republika také svého zástupce. Tanec Boogie Woogie byl zařazen pod hlavičku ČSAR teprve nedávno, v roce 2012 se uskutečnilo oficiálně první Mistrovství republiky párů a tak můžeme být zvědaví na tuto kategorii, co nám všechny formace předvedou.

Hned následující den se v téže hale uskuteční X. ročník Letenského poháru za účasti celé reprezentační elity v párech.

Mistry ČR  v kategorii Junioři se v sobotu 8.6.2013 stali Jakub Chvátal s Kateřinou Rohanovou z oddílu T.J. Sokol Kampa Praha.
V kategorii C zvítězil a titul získal domácí pár Jan Dostál - Adéla Zemanová z oddílu Sokol Náchod.

Všem gratulujeme.

V sobotu, 2.6.2013 se ve Švýcyrsku konalo Mistrovství Evropy žáků a juniorů.

Martin Růžička s Nelly Pacourkovou i Roman Laufka s Veronikou Kordíkovou potvrdili svojí semifinálovou účastí, že právem patří k TOP TEN světového rock and rollu žáků.
V kategorii Junioři se nejlépe umístil pár Ilja Chubiy s Veronikou Shíbalovou celkově na 18.příčce.
V kategorii B se Marek Kopecký s Nikolou Meisselovou probojovali do čtvetfinále Evropského poháru, kde obsadili 23.místo.

Českou republiku dále reprezentovali v kat. Žáci Milan Hojda - Natálie Veronika Kotalíková (17. místo), Lukáš Sláma - Anna Fořtová (23. místo), Václav Bašta - Nela Machová (27. místo).
V kategorii Junior soutěžili Jakub Chvátal - Kateřina Rohanová (29. místo) a Jiří a Marie Šubrtovi (30. místo).